Insulate Power

Sprey Poliüretan Köpük bilinen en iyi yalıtım malzemesidir. Uygulama son derece basittir. Minimum maliyetle maksimum yalıtım yapılmasına olanak sağlar. Çatı yalıtımı, teras yalıtımı, perde yalıtımı, katlar arası yalıtım, dış cephe yalıtımı, boru hattı yalıtımı, balıkçı gemi yalıtımı, soğuk hava depolarının yalıtımı, dondurucular, mantar çiftlikleri, tavuk çiftlikleri, hayvansal barınaklar, tank-silo ve depoların yalıtımı uygulama alanlarından bazılarıdır.

insulate-power

Püskürtme Poliüretan Köpük mükemmel ısı izolasyonu sağlamasının yanı sıra aşağıda belirtilen bir çok avantajlara sahiptir.
– Isı köprülerinin tamamen yok eder.
– İzolasyon süreklidir, çatlak yada boşluk oluşmaz.
– En zor köşelere dahi ulaşma imkanı sağlar. Böylece soğuk havalarda ısıtma giderlerinden, sıcak havalarda da soğutma giderlerinden maksimum tasarruf sağlar.
– Kapalı hücre yapısı ve düşük ısı iletkenlikli gazlar ihtiva etmesi Sprey Poliüretan Köpük’ün bilinen en iyi ısı yalıtım malzemesi olmasını sağlar.
– Ortalama uygulama yoğunluğu 35 kg/m3’tür.
– Polietilen hariç her türlü yüzeye (ahşap, kiremit, metal, beton vb.) çok iyi yapışır, monte etmek için ayrıca bir yapıştırıcı maddeye veya mekanik sabitlemeye gerek yoktur.
– Uygulamadan birkaç dakika sonra sertleşir ve üzerinde yürünebilir hale gelir.
– Son derece hafiftir.
– Önemli derecede ses yalıtımıda sağlar.
– Tek bir işlemle hem ısı yalıtımı hem de su geçirmezlik sağlar.
– Su sızdırmazlık bandı kullanımına gerek yoktur.
– Bünyesinde bakteri ve haşere barındırmaz.
– Su buharı geçirgenliği sayesinde yüzeyin nefes almasını sağlar, böylece yoğunlaşmayı önler.
– Uygulama çok kısa süre içerisinde tamamlanır. Böylece zamandan tasarruf sağlar. Günde 750-1.500 m2 ye kadar uygulama yapılabilir.
– Eski ve yeni tüm yapılara uygulanabilir.
– Sprey işlemi süreklilik sağlayan özelliği sayesinde ( ekyersiz uygulama ) özellikle düzensiz şekilli yüzeylerin (kubbe, kolon, çatı) yalıtılmasında büyük kolaylık sağlar.
– TSE 10981 (binaların ısı yalıtımı için püskürtmeyle uygulanan poliüretan köpük) standartına göre uygulaması gerçekleştirilir.

insulatepower sprey poliüretan köpük

insulate-power